Pěší výšlap  do pohádkové vesničky  „Podlesíčko“

13. 9. 2012

Úterý  11. září slibovalo krásné počasí a tak jsme se rozhodli uskutečnit malou exkurzi  do nedaleké pohádkové vesničky „Podlesíčko“. Protože ráno bylo ještě chladno, svezli jsme se autobusem na Podlesí a pěšky přešli k hotelu, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Po malé svačině už jsme mohli nahlédnout do kouzelných domečků dětských pohádkových kamarádů. Nakoukli jsme k Rákosníčkovi, ke Sněhurce, ke Karkulce, ke kováři Matějovi, k ševci, ke Křemílkovi s Vochomůrkou a také do Nebe a Pekla. V maličkých chaloupkách by se líbilo nejednomu z dětí, škoda, že naše výprava byla jenom na koukání.

Po občerstvení v hotelové restauraci jsme se vydali na pěší zpáteční cestu. A počasí opravdu nezklamalo, s letním sluníčkem nám cesta přes České Milovy utekla rychle a znovu jsme se přesvědčili, že nemusíme jezdit nikam daleko, že tu nejkrásnější krajinu máme přímo tady u nás, všude kolem. Ve škole na nás čekal výborný oběd a tak se nám záříjová turistická výprava ve všech směrech vydařila.

Fotografie z našeho výletu si můžete prohlédnout zde.