Co potřebuje  dítě do mateřské školy

• přezůvky
  • hrací kalhoty, zástěrku
  • pyžamo, polštářek a deku
  • náhradní oblečení na převlečení
  • vhodné oblečení a obuv pro pobyt venku (podle ročního období a počasí)
  • kartáček na zuby a kelímek
  • papírové kapesníky (v krabici) a zubní pastu vybíráme jedenkrát za pololetí nebo dle potřeby

Všechny věci musí být podepsané a označené.

Maminko, tatínku, abych zvládl nástup do školky, pomozte mi zvládnout toto:

1.  Naučte mě dodržovat správný denní  režim, tj. pravidelná doba spánku, jídla a hry. Naučte mě, abych sám uměl jíst a pít z hrnečku. Láhve s dudlíkem jsou pro miminka. Nedávejte mi mixované jídlo, mám zoubky a umím už kousat sám. Naučte mě u jídla sedět v klidu a nenechte mě s jídlem pobíhat po místnosti. Ve školce pijeme jen z hrnečků a jíme lžící.

2.  Nevozte mě stále jen v kočárku a v autě, protože pak nejsem zvyklý chodit a špatně zvládám  vycházky.

3. Naučte mě smrkat a správně používat kapesník.

4. Naučte mě správným hygienickým návykům.

5. Do školky mi kupte bačkorky, vůbec mi nedávejte pantofle, nemohu si v nich bezpečně hrát, běhat ani cvičit.

6. Na pobyt venku potřebuji oblečení, které si mohu umazat, jdu si totiž s kamarády hrát a běhat na zahradu, louku….

7.Nenechte mě do školky nosit řetízky, prstýnky, náramky a jiné nebezpečné předměty. Na spinkání a na hraní mně stačí plyšáček, kterého si mohu s sebou vzít.

Když to všechno zvládnu, bude můj vstup do školky jednodušší.