Vánoční prázdniny začínají v sobotu 22.12.2012 a budou končit ve středu 2.1.2013.
Vzhledem k tomu, že máme hlášeny žádosti o uvoln
ění z výuky z rodinných důvodů u velkého procenta žáků,
bude na dny 3.1.2013 a 4.1.2013 vyhlášeno
ředitelské volno.

Ve
škole i školce se tudíž sejdeme v pondělí  7.1.2013.

Vánoční přání

 

Těšíme se na Ježíška
14. 12. 2012

Pátek 14. prosince byl již od rána ve znamení příprav na vánoční besídku s tématem “Těšíme se na Ježíška”, a vše vyvrcholilo v 15,00 hodin. Všichni přítomní obdrželi balónek s přáním Ježíškovi, které jsme na pokyn patrona této akce V. Vydry přes Rádio Impuls vypustili a pokusili se tak překonat rekord z roku 2008. Poté následoval vánoční program v podání našich žáků o putování do Betléma a narození Ježíška. Nakonec jsme se všichni zahřáli ve školní jídelně teplým čajem nebo svařeným vínem a návštěvníci si mohli na připraveném vánočním jarmarku koupit maličkosti, které děti vyrobily.

Toto malé vanoční představení jsme ještě zopakovali v neděli 16. prosince v sále v obci Chlumětín, kde místní připravili vánoční posezení pro své starší spoluobčany. Odměnou nám byl velký potlesk a připravené občerstvení.

Fotogalerie – Křižánky “Těšíme se na Ježíška”

Fotogalerie – Chlumětín “Vánoční setkání pro seniory”

Návštěva Mikuláše a čerta v mateřské škole
10. 12. 2012

Tak jako každý rok, navštívil naši mateřskou školu 5. prosince  Mikuláš s andělem a několika čerty. Jeho nebeská kniha obsahovala nejen špatné, ale i dobré vlastnosti našich dětí. A tak není divu, že každé od anděla dostal mikulášskou nadílku. A čerti, i když vypadali hrůzostrašně, se nakonec ukázali jako veselí chlapíci, které trápí blechy v kožichu a chtějí hlavně podrbat záda. A aby se jim u nás ve školce líbilo připravili jsme si pro ně básničky, písníčky a také taneční rej. Myslíme, že se nám to povedlo, protože se jim ze školky moc nechtělo. Ale protože na ně čekaly další děti, nic jiného jim nezbylo. Cestou se ještě zastavili ve školní jídelně, kde si chtěli odnést naší paní kuchařku, protože moc dobře vaří a čerti, jak je známo, mají mlsné jazýčky. Ale my jsem ji nedali ;-) .

Fotogalerie.

Adventní tvoření
10. 12. 2012

Jistě nám dáte za pravdu, že nejkrásnější období vánočního času je čekání na Ježíška. Dětem svítí oči při pomyšlení, co jim letos asi Ježíšek nadělí a abychom jim toto čekání trochu zpříjemnili, zařadili jsme do našeho školního plánu tzv. adventní tvoření. Žáci ze ZŠ si vyrobili adventní kalendáře, adventní věnce a vyráběli výrobky pro vánoční jarmark. Také děti z MŠ se zapojily do výroby a připravily si několik drobností, které budou na jarmarku prodávány. Zapojily se také některé maminky, které nám vyrobily pár maličkostí a tímto jim velice děkujeme.

Fotogalerie - adventní tvoření v ZŠ

Fotogalerie – adventní tvoření v MŠ

Exkurze – Brno: Planetárium a Technické muzeum
29.11. 2012

Ve čtvrtek 29. 11. 2012 se zúčastnili žáci 3. – 5. ročníku exkurze do Brna. Společně s žáky ze Základní školy v Novém Městě navštívili nejprve Technické muzeum. Zde se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina navštívila expozici s telefony a druhá skupina řemesla. Potom byla na programu návštěva Planetária s vyúkovým programem “Poznej svůj vesmír”.

Fotogalerie z exkurze.

 


Přijměte pozvání na předvánoční setkání v pátek 14. 12.2012, které pořádá naše škola pod názvem

TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA

Pozvánku s bližšími informacemi najdete zde.

Aby zoubky nebolely aneb návštěva zubní preventistky
9. 11. 2012

V rámci pojektu “Zdravá škola 2012″ -  “Ve zdravé těle zdravý duch” navštívila naši MŠ a ZŠ zubní preventistka, která nás spolu se svými kolegyněmi a kamarádem klokanem Pepanem, naučila zábavnou formou,  jak správně pečovat o zoubky, aby nás nebolely. Děti dostaly nové kartačky a vhodnou zubní pastu, proto nic nebránilo si správnou techniku čištění zubů hned vyzkoušet. Nakonec nechyběla ani pohádka o tom, co se stane,  když se o svoje zuby nebudeme starat.

Fotografie z této zajímavé návštěvy si můžete prohlédnout zde.

Projektový den ke státnímu svátku 28. října
 29.10.2012

Žáci ZŠ si připomněli st. svátek Vznik samostatného československého státu – 28. října. Formou projektového vyučování si zasoutěžili ve družstvech sestavených z žáků různých ročníků a hravou formou si zopakovali vědomosti o našem státu, jeho symbolech i významných osobnostech.

Výslednou práci našeho snažení si můžete prohlédnout zde.

Výtvarné tvoření s paní Matouškovou
24.10.2012

Ve středu 24.10.2012 navštívila naší školu s výtvarným materiálem paní Matoušková, která si vždy pro naše žáky připraví zajímavé tvoření. Tentokrát si žáci ze ZŠ namalovali prostíraní a děti z MŠ malé plátěné batůžky, které jim nyní slouží v šatně na uložení věcí na převlékaní.

Jak vše probíhalo si můžete prohlédnut zde.

 Výstava hub
23. 10. 2012

V pondělí 23.10. 2012 jsme měli možnost si ještě prohlédnout houbovou expozici, která byla připravena ve Vzdělávacím centru v Křižánkách. K vidění zde bylo mnoho jedlých, nejedlých a jedovatých hub.

Viz fotogalerie.

 

Do knihovny za poznáním aneb “Co se děje v žížalácké zahradě?”
20.10. 2012

    Ve středu 17. 10. 2012 se vydaly děti z MŠ do Nového Města na Moravě, kde pro ně byla připravena beseda na téma “Co se děje v žížalácké zahradě?”. Paní knihovnice se dvěma žížaláky nás poutavou formou provedli ročními odbobími. Během zajímavého vypravění byly také pro děti připraveny úkoly, které splnily na jedničku.
   Po zajímavém povídání si děti také prohlédly mnoho zajímavých knížek v dětské oddělení novoměstské knihovny. Fotografie z tohoto zajímavého výletu si můžete prohlédnout zde.

 

Kroužky začínají ….
15.10.2012

Od pondělí 15.10.2012 zahajují svoji činnost kroužky pro žáky ZŠ:

Píšťalka /pondělí/:
Lichý týden – mladší žáci 
Sudý týden – starší žáci

Šikulka /středa/:
Lichý týden – starší žáci
Suchý týden – mladší žáci

Míčové hry /čtvrtek/

Hrajeme si slovíčky se pro malý zájem ruší.

Cena  kroužku je 200,- Kč /bez pomůcek a materiálu/ za žáka a měla by být uhrazena do 31. 10. 2012.

Do knihovny za poznáním
15.10. 2012

Ve středu 17.10. 2012 navštívíme s dětmi z MŠ knihovnu v Novém Městě na Moravě, kde je pro nás připraven program s názvem: “Co se děje na žížalácké zahradě?”

Sraz děti: nejpozději v 8,00 hod. v MŠ

Odjezd: v 8,22 hod. ze zastávky “U Mostu”

Návrat:  ve12,00 hod.

Cena: 30,- Kč/dítě

Fotografování na téma “Vánoční les”
8.10. 2012

V pondělí 15. 10. 2012 v 9,30 proběhne v naší škole a školce fotografování dětí na téma “Vánoční les”. Aby fotografie měly tu správnou atmosféru, připravte dětem na tento den zimní mikiny nebo bundy (vesty) a boty.

Skřítek Podzimníček
4. 10. 2012

Na středeční pracovní činnosti jsme se těšili. Měli jsme si donést krabičku od potravin a přírodniny. Byl začátek první hodiny a my jsme si obalili své krabice do hnědého papíru. Když jsme měli hotovo, začali jsme lepit přírodniny podle své fantazie. Každý skřítek Podzimníček byl jiný, ale všichni krásní. Však se podívejte.

Napsala: Kristýna Zdražilová (5.ročník)

Setkání seniorů
25. 9. 2012

V sobotu 22.9. 2012 se ve Vzdělávacím centu konalo setkání seniorů. Děti z MŠ zde vystoupily s malým pásmem básniček pro babičky a dědečky a celý kulturní vstup ukončily malým podzimním muzikálem s melodiemi známých dětských písniček. Fotografie z této povedené akce si můžete prohlédnout zde.

Pěší výšlap do pohádkové vesničky “Podlesíčko
13. 9. 2012

Úterý  11. září slibovalo krásné počasí a tak jsme se rozhodli uskutečnit malou exkurzi  do nedaleké pohádkové vesničky „Podlesíčko“. Protože ráno bylo ještě chladno, svezli jsme se autobusem na Podlesí a pěšky přešli k hotelu, kde jsme měli domluvenou prohlídku……Celý článek zde.

Po prázdninách opět do školy
3.9.2012

V pondělí 3.9.20102 začal i u nás nový školní rok. Děti se vrátily z prázdnin odpočatí a plni nových sil.  Nejzajímavější tento den byl pro 6 nových žáčků, kteří poprvé usedli do lavic v první třídě, kam je doprovodili rodiče.  Přivítala je paní ředitelka i paní učitelka a dětem byly předány malé dárky. Několik slov všem naším žákům řekl i pan starosta. A tak popřejme prvňáčkům na započaté školní cestě hodně hezkých chvil, nových informací a kamarádů, všem ostatním žákům školy pak hodně úspěchů při objevování všeho nového. Fotografie k prohlédnutí.

Ukázky tvorby našich dětíUkázky tvorby našich dětíUkázky tvorby našich dětí

Ukázky tvorby našich dětí